Školní rok 2017/2018

Předváděcí akce firmy HILTI pro truhláře a tesaře (8. listopadu)

Opět po roce navštívili naši školu pracovníci firmy Hilti, která vyrábí a navrhuje špičkové výrobky, software a služby pro profesionální stavebnictví.  Zástupci firmy předvedli žákům moderní a vysoce kvalitní elektrické, pneumatické a  akumulátorové nářadí pro profesionální použití. Firma  nabídla vybraný sortiment nářadí pro práce se dřevem a činnostmi spojené s řezáním, frézováním, broušením, hoblováním . Žáci II. ročníku oborů zedník, truhlář, tesař, klempíř a instalatér si vyzkoušeli práci s moderním  elektrickým ručním nářadím a další technikou. Některé špičkové aku systémy a nářadí si škola pro výuku stavebních řemesel rovnou objednala. Akce proběhla dne 8.11.2017 na odloučeném pracovišti truhlárna Chvalšiny. (PP)

Předváděcí akce v rámci odborného výcviku (13. září)

Pro žáky II. ročníku oboru zedník byl zorganizován den praktických ukázek spojený s odbornou instruktáží. Aplikace stříkané izolace byla realizována v podkroví  rodinného domu v Domoradicích v Českém Krumlově. Kromě praktické ukázky provádění izolací byli žáci seznámeni s výhodami používání stříkané izolace oproti jiným formám zateplení  (dokonalá přilnavost, vynikající hydroizolační vlastnosti, zdravotní  nezávadnost a  dlouhá životnost).  V další části žáci navštívili dřevostavbu rod. domu na Lhotkách Český Krumlov. Žáci si prohlédli stavbu, seznámili se s konstrukčním systémem domu, skladbou obvodových zdí, přednostmi a nevýhodami dřevěných staveb. Žáci měli řadu dotazů, které se týkaly rychlosti výstavby, ceny stavby, tepelných vlastností, odolnosti stavby proti požárům apod.  (PP)   

 

Exkurze v DD Dobrá Voda (29. září)

29. 9. 2017 jsme se žáky  3. a 4. ročníku oborů zdravotnický asistent a sociální činnost vyjeli na exkurzi do Domova důchodců Dobrá Voda. Spolu s námi jeli i naši vzácní hosté z německé školy v Neustadtu, kteří jsou na naší škole na výměnném pobytu. Zařízení funguje již od roku 1963. V současné době v nově zrekonstruované budově žije 249 klientů, o jejichž potřeby se stará 180 zaměstnanců. Zaměstnanci domova nás velice pěkně přivítali a po zahájení a občerstvení, které připravili, nám ukázali celé zařízení. Žáci měli možnost pohovořit si i s klienty domova. Exkurze se nám moc líbila a určitě se do Dobré Vody zase vrátíme. Děkujeme všem zaměstnancům domova a přejeme co nejvíce pracovních i osobních úspěchů.

Jihočeská sestřička (30. září - 1. října)

Opravdu nejlepší budoucí sestry jsou v Českém Krumlově? Zdá se, že ano. Úspěšně vstoupila do nového školního roku maturitní třída zdravotnických asistentek SOŠZ a SOU Český Krumlov. V sobotu 30. 9. 2017 si naše budoucí sestřičky odjely poměřit své vědomosti a dovednosti získané při studiu na 3. ročník odborné soutěže Jihočeská sestřička do Písku. Konkurence  a očekávání byly veliké, děvčata jela změřit síly  s ostatními středními školami Jihočeského kraje, s Vyšší odbornou školou zdravotnickou v Č. Budějovicích a Jihočeskou univerzitou přímo do písecké nemocnice. Velmi pěknou soutěž zorganizovala Nemocnice Písek,  pomáhaly  další jihočeské nemocnice a celá soutěž proběhla pod záštitou hejtmanky Mgr. Ivany Stráské.

Soutěžilo 16 čtyřčlenných týmů v kategorii středoškoláků  a studentů VOŠ a ZSF JU a před porotu složenou ze zaměstnanců nemocnice musely zvládnout  12 různých disciplín. Předváděly  odběr krve, zjišťovaly  krevní skupinu, připravovaly infuzi, resuscitovaly a volaly záchrannou službu, správně dezinfikovaly ruce, ošetřovaly pacienta se stomií, přikládaly sádrový obvaz na ruku a přesunovaly přesunout ochrnutého pacienta z lůžka na křeslo. Všechny perfektní dovednosti  doplnily skvělými teoretickými znalostmi z oblasti ošetřovatelství a  vědomostmi o městu Písku a místní nemocnici.

Naši školu odjely reprezentovat 2 týmy. Tým ve složení Veronika Hurdová, Barbora Dvořáková, Nikola Zajíčková a Eliška Mrázová sice ztratil nějaké body, ale  vedl si skvěle a  výborně spolupracoval v týmu. Vítězný tým s velitelkou Petrou Outratovou, Nikolou Steinhauserovou, Barborou Havelkovou a Kateřinou Dvořákovou se letos s přehledem ujal prvenství v kategorii středních škol. Radost z vítězství  nebrala konce zejména poté, co byl tým  vyhlášentaké jako absolutní vítěz soutěže. Protože získal vyšší počet bodů než vítěz kategorie vyšších a vysokých škol, je na jeden rok držitelem velmi cenné trofeje - putovního poháru. Po vyhlášení výsledků a převzetí cen si pak všichni soutěžící, doprovázející učitelé, ředitelé škol, hlavní sestry nemocnic a organizátoři užili příjemný společenský večer. Našim žákyním a budoucím sestřičkám gratulujeme k prvnímu místu, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a přejeme hodně úspěchů ve zdravotnickém  povolání.

Mgr. Věra Janásová

Adaptační pobyt (11. září - 13. září)

Žáci prvních ročníků se společně ...

 

 

2017 SOŠZ a SOU | Tavírna 342, 383 01 Český Krumlov | info@zdravkack.cz, telefon: 383 134 801