ARCHIV NOVINEK

Zvol si učební obor

Na naší škole se vyučují stavební obory (klempíř, zedník, truhlář, tesař, instalatér), gastronomický obor Kuchař-číšník, obor služeb a obchodu Prodavač, zdravotnický obor Ošetřovatel. 

Nabídka je široká, určitě si vybereš obor, který bude přímo pro Tebe. 

ke stažení - o oborech          

   

STAVEBNICTVÍ  a dřevozpracující průmysl

Stavebnitví je odvětví, které nabízí  řadu možností pro budoucí uplatnění absolventů. V současné době se již začíná projevovat avizovaný nedostatek kvalifikovaných řemeslníků. Vyučením se řemeslu získáš pevnou a jistou "základnu" svého profesního života, ať už se mu budeš v budoucnu věnovat naplno nebo tě život zavede k jinému oboru.

Svaz podnikatelů ve stavebnictví (SPS) považuje spolupráci na revitalizaci odborného školství za jednu ze svých hlavních aktivit. V širokém rozsahu se angažuje i na vzdělávacím procesu a procesu celoživotního vzdělávání. V této rubrice najdete zajímavé informace a metodické materiály o uvedené problematice. Strategie SPS - Návrh opatření pro další perspektivu řemesel

Jihočeský kraj podporuje žáky, kteří se rozhodnou pro stavební obory v rámci projektu Kariéra 21. století:  Zedník nebo Tesař, Klempíř a Pokrývač

Řada firem nabízí stipendia, kterými podporuje šikovné žáky již během studia střední školy. Neváhej, a kontaktuj školu.  Informace o firmách, které poskytují stipendia, získáte také v oblastní pobobočce Jihočeské hospodářské komory. 

Vyber si obor Truhlář - o čem obor je, sleduj zde
Vyber si obor Klempíř - o čem obor je, sleduj zde
Vyber si obor Tesař - o čem obor je, sleduj zde
Vyber si obor Zedník - o čem obor je, sleduj zde

2017 SOŠZ a SOU | Tavírna 342, 383 01 Český Krumlov | info@zdravkack.cz, telefon: 383 134 801