ARCHIV NOVINEK

69-53-H/01 Rekondiční a sportovní masér

Název ŠVP: Rekondiční a sportovní masér

 

Délka studia:  3-leté denní studium
Podmínky přijetí:   učební obor je určen pro chlapce a dívky,
zdravotní způsobilost potvrzená lékařem
Způsob ukončení studia:  dosažené vzdělání je střední odborné s výučním listem 
studium je zakončeno závěrečnou zkouškou 
(písemná, praktická a ústní část z odborných předmětů)

 

Co umí rekondiční a sportovní masér

Žáci se naučí poskytovat masérské služby, provádět vhodný druh - KLASICKÉ, SPORTOVNÍ, REFLEXNÍ a REGENERAČNÍ MASÁŽE v souladu s požadavky klienta a jeho aktuálním zdravotním stavem. Poznají oblast  rekondice, seznámí se s různými druhy cvičení - kondiční, rekondiční, posilovací, kompenzační a uvolňovací cvičení. Naučí se obsluhovat přístrojové vybavení provozovny, používat vhodné pomůcky a masážní přípravky. Naučí se dodržovat pracovní kázeň, zásady osobní a provozní hygieny. Naučí se vyhotovovat obchodní písemnosti, zhotovovat ceníky úkonů, sjednávat nákup přípravků používaných k masérské péči a kalkulovat spotřebu a prodejní cenu nabízených přípravků.  Naučí se poskytovat poradenskou službu a doporučovat zdravý životní styl. Osvojí si zásady společenského chování a profesního jednání.

Co bude během výuky

Co bude po vyučení

Absolvent se uplatní v povoláních masér při poskytování profesionálních masérských služeb v provozovnách, studiích a salonech. Masér/ka se uplatní ve fit centrech, wellness centrech, lázních, nebo si založí svůj masážní salón, nebo pracovat jako masér v hotelech/penzionech. Dále můžete poskytovat poradenství z hlediska péče o tělo a zdravého životního stylu.  

Dále můžete studovat dál, dodělat si maturitu, a jestli vás bude bavit studium a budete mít maturitu, můžete si přihlásit i na vysokou školu. Nebo se zaměřit na další kurzy, které souvisejí s péčí o zdraví, tělo, apod..

Co je potřeba ke studiu oboru

 

Název souboruFormátVelikostPřidáno
Předměty docx 18 kB 14.2.2023
Seznam učebnic-masér-od 2023 docx 27 kB 27.4.2023
2017 SOŠZ a SOU | Tavírna 342, 383 01 Český Krumlov | info@zdravkack.cz, telefon: 383 134 801