ARCHIV NOVINEK

Kariérové poradenství

Tvoje kariéra může odstartovat již na střední…

Aktuálně:
www.kampomaturite.cz
www.gaudeamus.cz

Rekvalifikace - podcast Úřadu práce

Pro všechny


Kariérové poradenství je systém poradenských služeb, jejichž cílem je pomáhat jednotlivcům jakéhokoliv věku při rozhodování v otázkách vzdělávání, profesní přípravy, volby zaměstnání a rozvoji kariéry v kterékoliv fázi jejich života. Jsou to mj. aktivity realizované ve školách, které mají pomoci studentům ujasnit si vlastní kariérní cíle a porozumět světu práce.
Kariérové poradenství na škole je zaměřeno na podporu žáků při hledání vhodné volby kariérové dráhy a propojení školy se zaměstnavateli regionu.

Kariéroví poradci:

Ing. Marcela Dominová 
Konzultační hodiny pro žáky: pondělí 14:15 – 16:00
Konzulatční hodiny pro rodiče: dle domluvy
Kontakty: dominova@zdravkack.cz, 383134802

Mgr.Kokořová Martina

Kromě kariérového poradce se pro pomoc a poradenství v oblasti řešení práce, školního neúspěchu, následného studia  a kariéry žáci mohou obracet na výchovnou poradkyni Mgr. Evu Matoušovou, metodičku prevence Mgr. Moniku Hejnovou a samozřejmě všechny třídní učitele a všechny ostatní pedagogy.

Škola žákům nabízí a zajišťuje:

ZAJÍMAVÉ ODKAZY 

ŽIVOTOPIS

MOTIVAČNÍ DOPIS

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ

INFOABSOLVENT

KAM PO MATURITĚ

TEST OSOBNOSTI 1

TEST OSOBNOSTI 2

TEST OSOBNOSTI 3

NÁRODNÍ SOUSTAVA POVOLÁNÍ

NÁRODNÍ SOUSTAVA KVALIFIKACÍ

MINISTERSTVO PRÁCE A SOUCIÁLNÍCH VĚCÍ

DOBROVOLNICTVÍ

PRÁCE V ZAHRANIČÍ ,    2. odkaz EUROPASS,    3. odkaz FINANCE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokud se chcete nechat „otestovat“ odborníkem
(škola nemá vlastního školního psychologa) navštivtě některé z pracovišť bilanční diagnostiky a psychologického poradenství.

 

 
Další rady a doporučení pro práci či studium v zahraničí získáte z příručky v přiložených souborech (dole) nebo taky na těchto odkazech:
http://www.europass.cz/chystas-se-pracovat-v-zahranici-kde-hledat-praci-a-jak-zadat-o-zamestnani/
tps://www.finance.cz/499213-prace-zahranici/

 

Projekt Daně a cla - odkaz na stránky výukového projektu (Tip:  Ke studiu - Placení daní u studentů)

SALMONDO - program se spoustou odpovědí

STATUS STUDENTA

Status studenta  - do kdy jste žáky (studenty) po maturitní nebo závěrečné zkoušce?

V kostce:

V posledním ročníku jste žáky školy do data poslední části maturitní nebo závěrečné zkoušky nebo do 30. června (a to i v případě, že maturitu nebo závěrečné zkoušky budete konat až v září nebo budete na konci srpna vykonávat opravné zkoušky). Pokud budete poslední ročník opakovat (musíte podat žádost o  opakování do konce června a žádost musí být následně schválena ředitelkou školy), jste nadále žáky školy.

Status studenta máte do 31. srpna (pokud nepracujete o prázdninách celý měsíc nebo na dohodách vyděláte více, než povolená minima bez danění), zdravotní pojištění za vás během prázdnin hradí stát.
Bát se nemusíte, ani když nastupujete na VOŠ nebo vysokou či další střední školu - automaticky se prodlužuje status studenta na další období.
Pokud konáte závěrečné zkoušky v září, a dále do jiné školy chodit nebudete nebo ihned nenastupujete do zaměstnání, přihlaste se na ÚP. 

 

DOBROVOLNICTVÍ - Jak se stát dobrovolníkem

Chceš se stát dobrovolníkem, ale není ti zcela jasné, co všechno pro to musíš udělat? Následujících pět kroků ti může cestu k dobrovolnictví usnadnit. Proč chci pomáhat? Co očekávám? Jak často chci pomáhat? Kde chci pomáhat – v ČR, nebo v zahraničí? Kolik času mohu věnovat? Co umím, co mohu nabídnout? V jaké oblasti chci pomáhat? Jakou činnost chci dělat? Odpovědi ti pomohou si ujasnit, kde a jak pomáhat. Pokud se chceš zapojit do dobrovolnického projektu v zahraničí, podívej se do kapitol 5–8 v přiložené brožurce viz níže (dole) a také na zajímavé odkazy na databáze zahraničních projektů a na organizace, které je nabízejí. Tyto informace najdeš na konci této publikace.

Při dobrovolnické činnosti získáš zkušenosti, znalosti a dovednosti, které se ti budou hodit např. při hledání práce nebo brigády. Zaměstnavatelé přihlížejí i ke zkušenostem, které získáš při dobrovolné či neplacené práci. Uvedením dobrovolnické praxe tak můžeš zvýšit své šance najít práci nebo brigádu. K tomu je potřeba praxi a dovednosti prokázat a zaznamenat. Využít můžeš Europass – životopis a k němu přiložit certifikát o výkonu dobrovolnické služby nebo doklad o absolvované stáži.

 

    

Webové stránky nabízející či zprostředkující zaměstnání:

www. jobs.cz
www.prace.cz
www.uradprace.cz 

 

Název souboruFormátVelikostPřidáno
Pracoviště kariérového poradenství pdf 90 kB 1.1.2019
2017 SOŠZ a SOU | Tavírna 342, 383 01 Český Krumlov | info@zdravkack.cz, telefon: 383 134 801