ARCHIV NOVINEK

PODĚKOVÁNÍ

Vážená paní ředitelko, milí vedoucí, 

rád bych se spolu s vámi ohlédl za rokem 2022 na vaší škole a shrnul plnění Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu nejen v číslech, ale i pár slovy. 

Nejprve bych chtěl vyzvednout skvělou práci a angažovanost v programu celého týmu - Péti, Moniky, Moniky, Moniky, Lucky, i samotné paní ředitelky

Pod vaším vedením mělo šanci se osobně rozvíjet a získat certifikát DofE 5 absolventek, se kterými jsme se také setkali v únoru na bronzovo-stříbrné ceremonii v Příbrami. Program u vás běží výborně, počet aktivních účastníků dle našich záznamů dosáhl 14. Níže naleznete tabulku shrnující základní údaje za rok 2022. Program u vás roste a doufáme, že tato tendence bude pokračovat i do budoucna. Pokud by i další kolegové měli zájem se nechat proškolit v programu a posílit tým DofE vedoucích u vás, tady je odkaz na seznam aktuálních školení, které lze hradit ze šablon: 

Školení vedoucích a expedičníků 

SOŠZ a SOU Český Krumlov 2022 
Počet nově zapojených účastníků  11
Počet aktivních účastníků  14
Počet udělených ocenění  5
Hodiny strávené dobrovolnictvím  77
Příklad dobrovolnických aktivit  doučování, školní časopis, trávení času se seniory 

Ještě jednou děkujeme za skvělou spolupráci a těšíme se na její pokračování. 

Se srdečným pozdravem 

Josef Nový

Regionální manažer (Jihozápadní Čechy) | Regional Manager (South/West Bohemia)

+420 725 978 583 | josef.novy@dofe.cz

Mezinárodní cena vévody z Edinburghu, Česká republika     

Poděbradská 540/26, 190 00 Praha 9

DofE-Kovy-podpis-01.png


Dofe, SOŠZ a SOU Český Krumlov, dne 1. 11. 2022

V úterý dne 1. 11. 2022 navštívila ambasadorka Dofe – Magdalena Studená z příbramského gymnázia, 1. a 2. třídu oboru Praktická sestra SOŠZ a SOU v Českém Krumlově. Seznámila žáky s aktivitami Dofe, které se zaměřují na podporu volnočasových aktivit u mládeže od 14-24 let po celém světě. Představila jim 3 hlavní oblasti Dofe, kterými jsou: Pohyb, Dovednost a Dobrovolnictví. Expedice je čtvrtá oblast, která uzavírá jednotlivé úrovně plnění. Žáci mohou získat bronzové, stříbrné a zlaté certifikáty za pravidelnou volnočasovou aktivitu. Do Dofe se může přihlásit každý žák, stačí oslovit své vedoucí na škole. Doprovázela ji Mgr. Petra Vojtová, Ph.D. Zde můžete kontaktovat vedoucí a přihlásit se do Dofe: vojtova@zdravkack.czbeterova@zdravkack.czhejnova@zdravkack.czbodyova@zdravkack.cz.

 

DofE - bronzová expedice (24.05.2022)

Bronzová DoFe expedice úspěšně za námi????!

Zvládnout téměř 40 šumavských kilometrů s veškerým vybavením na zádech, strávit noc v přírodě, "přežít" a orientovat se bez telefonů a peněz, to bylo cílem naší první bronzové DoFe expedice.

Ani náhlé změny počasí nás neodradily????‍♀️????.

????Chceš svůj čas trávit nějak smysluplně, ale nenašel / nenašla si motivaci? Hýbej se, zlepšuj, pomáhej! Zapoj se s námi do DoFe!

#dofe #expedicedofe #sumava #zazijdofe #holkyzezdravky #nicnasneprekvapi #odolnyanerozpustny

(foto na FB)


Zpráva z první expedice na https://www.facebook.com/zdravkack/

Žáci SOŠZ a SOU v Českém Krumlově se zapojují do DofE – Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, která je zaměřená na podporu svého volného času. Stačí 1 hodina týdně a žák má splněno. 

Žáci začínají plnit bronzovou úroveň, ve které si většina volí to, co je ve svém volném čase baví. Z kategorie „Pohyb“ si nejčastěji vybírají cvičení ve fitcentru – posilovací cviky, někteří taktéž upřednostňují pohyb formou chůze, běhu, gymnastiky či výukou bojových umění. Plní si tak své cíle, kterých chtějí v této oblasti dosáhnout. V kategorii „Dovednost“ se objevují rozmanité aktivity našich žáků, a to od četby literatury, zpívání, vaření a pečení, psaní příběhů, hraní na hudební nástroj až po učení cizího jazyka např. korejštiny, angličtiny. Do třetí kategorie spadá „Dobrovolnictví“, ve které si žáci vybírají to, co považují za důležité s ohledem na svou profesi či občanskou spoluúčast. Někteří zdravotníci tráví více času s pomocí pacientům na oddělení následné péče či jiném oddělení. Ostatní tráví volný čas se seniory nebo se věnují dětem, jdou s nimi na procházku, doprovází je na kroužek či je doučují.  

Nyní mají žáci před sebou expedici. Jsou rozděleni do dvou skupin. Z toho jedna skupina se už připravuje na cvičnou jednodenní expedici, která se má konat v dubnu a poté je čeká dvoudenní ostrá expedice v květnu (1 noc v přírodě). Druhá skupina plánuje expedici na podzim. Všem velice děkujeme, že se Dofe učastní a držíme jim palce k dalším výkonům, smysluplného a dobrodružného trávení volného času.  


 

DofE ČR, Slovensko a Rumunsko pomáhají ukrajinským dětem a mladým pod záštitou MŠMT

Všechny tři organizace poskytnou svůj program, rozsah a celorepublikovou síť, aby usnadnili komunikaci a zmírnili zásadně dopad války na mladé lidi včetně pomoci s jejich dlouhodobou integrací do škol, komunit a společnosti. Projekt v dubnu získal záštitu MŠMT.

Stojím při Tobě

„DofE buddy program“ pro integraci mladých lidí z Ukrajiny

Dopady ruské invaze na děti a mladé lidi na Ukrajině jsou katastrofální. Podle OSN více než 5 milionů lidí bylo nuceno opustit své domovy, z toho je přes 1.5 milionu dětí a mladých lidí, kteří jsou mimo domov, ... celý text zde

 


29. 9. 2021

Program DofE je celosvětový program neformálního vzdělávání pro mladé lidi ve věku od 14 do 24 let, který založil v roce 1956 britský princ Philip, manžel královny Alžběty. Mladí lidé si v něm stanovují cíle ve čtyřech základních oblastech, jimiž jsou rozvoj talentu, sportovní aktivita, dobrovolnictví a dobrodružná expedice, a s pomocí dospělého mentora usilují o jejich splnění. Za překonání svých výzev získávají Mezinárodní cenu vévody z Edinburghu z rukou významných osobností. 
Po celém světě se programu účastní na 8 milionů studentů, v České republice je do DofE nyní zapojeno přes 2000 mladých lidí. Více informací najdete na webu www.dofe.cz. (MK)

Inspiraci získej v těchto brožurách:
DOBROVOLNICTVÍ
SEZNAM AKTIVIT
TIPY NA  AKTIVITY


27. 9. 2021
Děkujeme Pepovi, regionálnímu manažerovi DofE, také děvčatům z českobudějovického gymnázia, absolentkám bronzového stupně, za motivační přednášky k programu. (MKol)


26. 8. 2021
Skvělá zpráva, naše škola je přihlášena do mezinárodního programu DofE, který je určen všem žákům a studentům.
Jedná se o motivační program na podporu osobního rozvoje.
Program je zcela dobrovolný, probíhá ve tvém volném čase a můžeš se účastnit 3 disciplín: týkající se POHYBU, DOVEDNOSTI, DOBROVOLNICTVÍ. Pro odvážnější jedince jsou tu i EXPEDICE.
Můžeš dosáhnout 3 úrovní: BROZNOVÉ – STŘÍBRNÉ – ZLATÉ, které ti otevřou další možnosti, spolupráci a sebepoznání. V každé úrovni získáš mezinárodní certifikát!

Chceš se přihlásit či získat více informací? Kontaktuj naše DofE vedoucí:
Mgr. Monika Hejnová, Mgr. Petra Vojtová, Mgr. Monika Kolářová, Bc. Monika Bódyová – které tě provedou tímto programem.

Další info také najdeš:  https://www.dofe.cz/dofe100 a sleduj DofE také na facebooku https://www.facebook.com/dofeczech

Za DofE tým školy koordinátorka programu Petra Vojtová.

2017 SOŠZ a SOU | Tavírna 342, 383 01 Český Krumlov | info@zdravkack.cz, telefon: 383 134 801