ARCHIV NOVINEK

Poznávací zájezd do Berlína, Postupimi a Drážďan

Na přelomu září a října se skupina žáků vypravila za poznáním do Německa. Nejprve jsme navštívili moderní metropoli Berlín. Město, v jehož ulicích se odráží evropské dějiny 20. století a město, ve kterém jsme obdivovali současnou moderní architekturu. Kromě historických památek jsme navštívili Muzeum NDR, které zajímavým způsobem připomíná každodenní život před rokem 1989.

Viděli jsme Check point Charlie a zbytky Berlínské zdi, nejznámějšího symbolu studené války, rozdělení Berlína, Německa a Evropy na západní a východní blok.

Na zdi je 150 uměleckých děl od autorů z celého světa vytvořených převážně roku 1990, krátce po zboření Berlínské zdi. Prakticky všechna díla mají vyjadřují vztah ke svobodě.

Líbil se nám zámek Sanssouci s přilehlými zahradami a stavbami, celý komplex byl v roce 1990 byly zapsán na seznam světového dědictví UNESCO pod názvem  Paláce a parky v Postupimi a Berlíně.

Na zpáteční cestě jsme navštívili lovecký zámeček a letohrádek Moritzburg, kde se natáčela pohádka Tři oříšky pro Popelku.

Cestování Německem jsme zakončili v Drážďanech, kde jsme obdivovali obnovené nebo zcela zrekonstruované historické monumentální budovy jako Stavovský dům, Augustusbrücke, Zwinger, katolická katedrála Hofkirche.

(Foto na FB)

MK

2017 SOŠZ a SOU | Tavírna 342, 383 01 Český Krumlov | info@zdravkack.cz, telefon: 383 134 801