ARCHIV NOVINEK

progeCAD logo

Školní rok 2020/2021

DEN PREVENCE NA ZŠ ZA NÁDRAŽÍM 

V pátek 9. 10. 2020 proběhl Den prevence na ZŠ Za Nádražím v Českém Krumlově. Naše žákyně z 3. ročníku oboru Praktická sestra, zde učily děti třetích, čtvrtých a pátých ročníků, jak poskytnout první pomoc. Budoucí sestřičky si připravily 5 stanovišť s nejčastějšími možnými úrazy a stavy. Vždy se snažily demonstrovat určitou situaci, nechaly se ošetřit malými zachránci a poté postup podrobně vysvětlily a ukázaly. Děti ze ZŠ si mohly zkusit jak ošetřit zlomeninu, popáleninu, masivní krvácení, resuscitovat a také se dozvěděly jak postupovat u člověka s cévní mozkovou příhodou nebo cukrovkou.

Velmi děkujeme našim žákyním za zodpovědný přístup a nasazení, s kterým do této akce šly. Foto ve fotogalerii. (V. Janásová)

ADAPTAČNÍ POBYT TŘÍDY SE1

Adaptační pobyt v letošním školním roce se konal v termínu 14. – 16. září 2020 a zúčastnilo se jej 19 žákyň a žáků třídy SE1. Místem konání bylo opět rekreační zařízení ve Střelských Hošticích nedaleko města Strakonice. Program zajišťovala organizace Metha z Jindřichova Hradce. Veškeré aktivity, ať venkovní či v místnosti, v dobrém slova smyslu nutily účastníky, aby spolu komunikovali, spolupracovali a vzájemně se poznávali. Počasí bylo ukázkově nádherné, ubytování v chatkách se sociálním zařízením příjemné, stravovací režim chutný a dostačující. V náplni nechyběl ani tradiční večerní táborák. Dle vyjádření účastníků pobytu byli všichni spokojeni a naladěni na stávající studijní školní rok. (Eva Matoušová)

 

 

2017 SOŠZ a SOU | Tavírna 342, 383 01 Český Krumlov | info@zdravkack.cz, telefon: 383 134 801