Školní rok 2013 - 2014

Exkurze do firmy SGA Schody Kaplice

Exkurze do firmy Oknotherm Kaplice

Exkurze OKNOTHERM

Exkurze se konala v Oknothermu na Kaplickém nádraží Linecká 377 38241 Kaplice

V Oknothermu jsme viděli: Výrobu plastových i dřevěných oken a dveří na zakázku společně s výrobou speciálních hliníkových oken a také dveří.Suroviny které se na výrobu požívají (plast,hliník) jsou dováženy z Německa a ostatní suroviny jako např. dřevo a sklo pochází z České republiky.

Co o firmě říká autorizovaný prodejce Josef Šalša: Český výrobce a prodejce oken a dveří. Vyrábíme moderní plastová okna profilu VEKA, dřevěná EUROokna, hliníková okna i dveře z kvalitních materiálů více jak 20 let. Naleznete nás na pobočkách po celé ČR. Poskytujeme kompletní služby jako výměnu a montáž oken do panelových a rodinných domů.  (zpracovali: Pfeiler, Domin)

Truhlářská soutěž

výsledky zde ...

Školení firmy JUB

Návštěva u restaurátora a uměleckého truhláře

Do své dílny nás přijal truhlář, za kterým zůstávají krásná díla. Zabývá se výrobou netradičního nábytku, výrobou intarzií a inkrustací, které lze použít jako obraz nebo jsou zdobnými prvky nábytku, dveří, dvířek, šperkovnic či truhel. Také jsme se seznámili s výrobou dřevěných loutek. Návštěva byla pro nás všechny příjemně stráveným odpolednem se spoustou inspirativních momentů.

Exkurze do výrobního závodu Lira Český Krumlov

Žáci 2. a 3. ročníku oboru Truhlář měli poznat zblízka zázemí firmy Lira. Dozvěděli se něco o historii a současnosti firmy, prošli všemi dílnami, viděli zlacení, tvorbu ornamentů a další vychytávky při výrobě rámů.

Svůj zájem ovšem soustředili na část dřevovýroby od zpracování kulatiny po opracování dřeva na rámy.

 

Kurz obsluhy motorových pil a křovinořezů

Tradičně v zimním období probíhá kurz určený pro žáky 3. ročníku oboru Truhlář. Žáci si doplní teoretické vědomosti o  řetězových pilách, základy údržby a BOZP. V praktické části jsou seznámeni se zásadami práce s pilami tohoto typu, jsou obeznámeni a sami si vyzkouší různé způsoby použití pil. Po absolvování obdrží Osvědčení o znalosti odborného používání řetězových pil a křovinořezů.

Den řemesel

Hlavně pod taktovkou žáků a učitelů OV stavebních oborů probíhá v budově SPV předvánoční akce Den řemesel, určená především pro žáky zákaldních škol.Žáci si mohou prohlédnout učňovské výrobky, vyzkoušet si řadu činností z jednotlivých řemesel, zjistit informace o studiu na naší škole. Ti šikovní si letos vyrobili drobné výrobky jako krmítka, sady na psací potřeby a další. Atmosféru dokresluje vánoční hudba, ukázky balení dárků, ochutnávka cukroví, které spolu s flambovanými palačinkami připravují kuchaři. Tímto děkujeme sponzorské firmě Kaufland za poskytnuté suroviny a starostovi města panu Cardovi za návštěvu našich žáků, kteří byli jeho přítomností velmi potěšeni.

Motivační odměny

Že si škola váží šikovných a zodpovědných žáků, dokládá i realizace motivačního programu pro stavební obory, na základě kterého je žákům vyplácena mimořádná finanční odměna.  V době, kdy ČK má zhruba 10% nezaměstnanost,  je stále nouze o samostatné, zodpovědné a zručné řemeslníky ve všech stavebních odvětvích. Proto žáci, kteří si zvolili vyučení v některém ze stavebních oborů a již během doby studia se staví k úkolům odborného výcviku zodpovědně, do školy nechodí jen sníst svačinu, jsou podporování jak Jihočeským krajem formou stipendia, tak školou formou motivačních odměn. 

Truhlář roku

  • Tradičně se již několikátým rokem zúčastňujeme soutěže mladých truhlářů. Halou se rozléhají zvuky pil a pilek, vrteček, brusek, všichni zaujatě čtou ve výkresech a rozmýšlejí, který z možných postupů výroby jednotlivých částí židličky bude ten nejlepší. Ano, letos to byla právě dětská židlička, kterou žáci museli během stanoveného počtu hodin dokončit podle zadání. K tomu zvládnout  test teoretických znalostí a úspěch je je zaručen. František Domin a Ladislav Janoš vybojovali v soutěži družstev 3. místo. BLAHOPŘEJEME. (Fotky ve fotogalerii.)
  •    

 

Archiv 2012-2013

Zedník

  • Školení firmy JUB - fasádní a zateplovací systémy - článek zde, více fotografií ve Fotogalerii

Truhlář

  • Celostátní soutěž v rámci výstavy Vzdělání a řemeslo TRUHLÁŘ ROKU 2012 - viz Fotogalerie  a Uřední deska/Úspěchy našich žáků
  • Článek o soutěži z časopisu Dřevařský magazín - více zde
  • Kurz obsluhy motorových pil a křovinořezů (více ve Fotogalerii  a Aktualitách)
  • Výroba plastových oken  - Kaplice (exkurze)
  • Připravujeme se na školní kolo truhlářské soutěže pro 1. a 2. ročníky
  • V truhlářské soutěži uspěli i tesaři - výsledky zde
  • Reportáž Českokrumlovské televize  - zde

© 2017 SOŠZ a SOU Český Krumlov
Tavírna 342, 381 01 Český Krumlov | IČ60821221 | REDIZO 600019594 | +420 380711359 | kokorova@zdravkack.cz SOŠZ a SOU Český Krumlov