Vánoční zpívání pro Domov důchodců Kaplice a Wagnerku

Adventní Vídeň

Mikulášská nadílka

Dnes navštívily nadopozemské bytosti sociální zařízení pro seniory ve složení Mikuláš, dva andělé a tři čerti, aby prověřili, jak se klienti činili v uplynulém roce. Protože se všichni osvědčili, a pokud někdo měl malý hříšek, přiznal se k němu, byli obdarováni drobnostmi pro radost i pro chuť. Radost babiček a dědečků můžete vidět na přiložených fotografiích. Družina pracovala ve složení Mikuláš - Irena Tomková, andělé Katka Khimochkina a Karolína Koritarová, čertice Lucka Korecová, Karolína Dvořáková a Natálie Šusterová.

Perníčková sbírka pro středisko rané péče

Studenti oboru sociální činnost, 2. ročník, pomáhají středisku rané péče v Českých Budějovicích zajistit nezbytné finanční prostředky. Díky tomu kromě běžných sladkostí může Mikuláš přinést do rodin dětí s postižením odborníky. Děti tak budou moci vyrůstat doma se svými rodiči - středisko rané péče pracuje nejen s malými dětmi, ale učí i jejich rodiče, jak zlepšit péči o postižené dítě. Můžete si zakoupit voňavý perníček a pomoci k naplnění mota "Domov je doma." v době od 4. 12. do 12. 12. 2014 

Den řemesel

Ve středu 17. prosince mohou přijít nejen milovníci řemesel, ale i všichni ostatní na Středisko praktického vyučování Pod Kamenem - bude zde připravena prezentace a studentky oboru sociální činnost pod vedením Hanky Havelkové podají veškeré informace.

Praxe SČ 4

Dětský domov Horní Planá, Středisko výchovné péče Český Krumlov, pedagogicko psychologická poradna, Centrum pro pomoc dětem a  mládeži, Nazaret - středisko diakonie Borovany, Nízkorahové zařízení pro děti a mládež Dolní Dvořiště, Charitní pečovatelská služba Velešín a mnohé další - to jsou místa, kde ve dvou předvánočních týdnech budou věřovat své teoretické znalosti v praxi žáci 4. ročníku oboru sociální činnost. Přejeme hodně zdaru a spokojené klienty i zaměstnance sociálních partnerů.

Den otevřených dveří

Srdečně zveme všechny zájemce o studium oboru sociální činnost i jejich rodiče - Vaši budoucí spolužáci si pro Vás připravili nejen prezentaci, ale i zajímavé činnosti, jako je např. pexeso pro nevidomé. Jsou připraveni si  s Vámi popovídat o slastech i strastech svého studentského života - přijďte se podívat mezi nás odpoledne 25. listopadu 2014.

Maturitní ples SČ 4

Zajímavá proměna běžných studentů a studentek závěrečného ročníku oboru sociální činnost proběhne za asistence hudební skupiny Variant dnes večer od 19,00 hodin na českokrumlovské Jízdárně. Kdo chce vidět vtipné maturitní video a zásadní proměnu v mladé gentlemany a elegantní dámy v luxusních šatech, vyhrát zajímavou cenu v tombole či se jen dobře pobavit, může za obnos 150 Kč přijít. Těšíme se na Vás.

Závěrečná konference projektu Active Citizens Praha 18. 11. 2015

Již 3 roky pracujeme na projektu Active Citizens ve spolupráci s  British Council a Člověka v tísni -  program Varianty. 18. listopadu proběhlo závěrečné setkání  v Centru současného umění DOX v Praze. Hlavním tématem akce s názvem Od inspirace ke spolupráci bylo aktivní občanství a spolupráce mezi samosprávou, školou a místní komunitou. Proběhly přednášky, panel a workshopy, které vedli zajímaví hosté z České republiky i ze zahraničí. Každá škola na tržišti prezentovala projekty - u našeho stánku zaujala zejména kronika, která měla kromě elektronické podoby i podobu tradiční - papírovou.

 

Život dětem - Srdíčkový den 2. 12. 2014

Muzikál Fantom opery Praha

Historická módní přehlídka pro Domov důchodců Kaplice

Zpívání v rámci týdne sociálních služeb

Představení s Hudbou proti drogám

Zpívání pro klub seniorů Větřní

Den s handicapem

Exkurze Arpida České Budějovice

Společná návštěva a beseda v Červeném Dvoře

Exkurze Empatie České Budějovice

 

 


© 2017 SOŠZ a SOU Český Krumlov
Tavírna 342, 381 01 Český Krumlov | IČ60821221 | REDIZO 600019594 | +420 380711359 | kokorova@zdravkack.cz SOŠZ a SOU Český Krumlov